Оцінка для митниці - авто і спецтехніки

Все більше і більше громадян України вибирають собі автомобіль за кордоном. Однією з найважливіших причин є низька вартість в порівнянні з таким же авто в нашій країні. Різниця в тому чи іншому випадку становить 30-40%, а в деяких ситуаціях майже вдвічі. Але не варто забувати, що з’являються додаткові ризики, збільшуються витрати на оформлення. У більшості випадків, при «розмитненні», необхідно надати інспектору митниці повноцінний звіт про оцінку вашого транспортного засобу або спецтехніки. Оцінка необхідна для визначення величини сплати зборів і обов’язкових платежів.

У чому відмінність даного виду експертизи?

Основою виконання роботи оцінювача, є визначення базової вартості оцінюваного автомобіля в момент перетину митного кордону України. Тобто, фахівець має визначити скільки коштує аналогічний автомобіль в країні з якої він ввозиться. Експерт аналізує цінову інформацію з спец видань, або з відкритих джерел інформації встановлених на іноземному ринку – інтернету. Визначивши середню вартість аналогічного або ідентичного автомобіля, в Звіті про оцінку проводяться коригування по відношенню до певної базової вартості. Основні фактори, які впливають на формування остаточної ціни – це модель, модифікація, пробіг, комплектація, наявність пошкоджень, в т.ч., ті які потребують негайних відновлювальних робіт, та ін. Після внесення всіх правок і коригувань, оцінювач визначить вартість Вашого транспортного засобу.
Читати далі

Для оцінки автомобіля до «розмитнення», потрібен наступний пакет документів:

  • Акт митного огляду.
  • Іноземний техпаспорт.
  • Договір купівлі-продажу.
  • Паспорт покупця транспортного засобу.

Специфіка оцінки вартості автомобіля та спецтехніки для митниці полягає в тому, що всі роботи піддаються перевіркам працівників державних фіскальних служб, тому необхідний якомога повніший пакет документів, проведення ретельного візуального огляду і фото фіксації об’єкта, використання товсто.