Новини

ЭКСПЕРТНАЯ ОЦЕНКА ЗЕМЛИ
Що робити, якщо межі ділянок накладаються одна на одну?

Накладення меж земельних ділянок – поширена проблема, з якою стикаються громадяни під час оформлення документів землі.

Далее… “Що робити, якщо межі ділянок накладаються одна на одну?”
ЭКСПЕРТНАЯ ОЦЕНКА ЗЕМЛИ
Як зменшити вартість нерухомості, не порушуючи законодавство?

З липня 2021 року запрацювала єдина база звітів про оцінку, яка дає можливість проводити оцінювання нерухомості самостійно, безкоштовно та без звернення до спеціальних організацій або сертифікованих оцінювачів. Достатньо в систему ввести конкретні характеристики квартири, ділянки або будинку, що продається, як вона в лічені секунди видає її вартість.

Далее… “Як зменшити вартість нерухомості, не порушуючи законодавство?”
Нашумілий законопроект 5600 прийнято!

Проект закону № 5600 викликав багато галасу та суперечок, зокрема у питаннях оподаткування житла, що могло б призвести до підвищення ціни на 20% як для нових покупців, так і для тих, хто вклав кошти у житло на етапі будівництва.

Далее… “Нашумілий законопроект 5600 прийнято!”
Купівля нерухомості із землею: нові зміни

Наприкінці жовтня цього року набули чинності зміни до закону, згідно з якими при купівлі нерухомості (житлового будинку чи інших споруд) одночасно у власність переходить і земельна ділянка під цією нерухомістю.

Основні моменти, на які слід звернути увагу:

  1. Купуючи об’єкт нерухомості до покупця автоматично переходить право користування чи власності землею.
  2. Це право поширюється на землі, які перебувають у постійному користуванні, а також на орендовані землі.
  3. Закон не поширюється на багатоквартирні житлові будинки. У разі покупки квартири ви купуєте тільки квартиру без землі.

Якщо новий власник нерухомості не має права отримати землю у постійне користування, він зобов’язаний подати заяву до місцевих органів для отримання ділянки у власність або у користування.

Слід враховувати, що з купівлею частини нерухомості новий власник має право використовувати частину землі в своїх цілях. Розмір ділянки має бути пропорційний площі частини нерухомості, що купується. Частину землі необхідно виділити в окрему ділянку та привласнити їй новий кадастровий номер.

Укладати окремий договір на землю немає потреби. У договорі купівлі нерухомості прописуються і земельні параметри, зокрема і кадастровий номер ділянки. Документи, що підтверджують власність на об’єкт нерухомості, є основою реєстрації права власності або користування на землю.

Також при отриманні у спадок будинку чи іншої споруди право власності на землю переходить спадкоємцю одночасно разом із нерухомістю.

Якщо купується об’єкт незавершеного будівництва, то у такому разі право власності чи користування землею виникає лише після того, як будуть зареєстровані права на будинок чи іншу споруду.

При купівлі об’єкта нерухомості, що знаходиться на землях державної чи комунальної власності, і при цьому земля не перебуває у користуванні, протягом 30 днів з моменту реєстрації права власності на нерухомість необхідно звернутися до місцевих органів із заявою про передачу у право власності чи користування земельної ділянки, де знаходиться об’єкт нерухомості. При цьому, якщо ви пропустили встановлений термін, це не є приводом для відмови вам в оформленні землі.

Хочеш купити землю – підтвердь свої доходи!

У липні цього року був скасований мораторій на продаж с/г земель. Разом з тим були встановлені деякі обмеження і вимоги для покупців таких земель, серед них – підтвердження доходів, які покупець планує витратити на покупку с/г землі. Підтверджувати свої доходи повинні як юридичні, так і фізичні особи.

Далее… “Хочеш купити землю – підтвердь свої доходи!”
Продаж квартир по відступленню прав

До 25% квартир в новобудовах продаються за схемою відступлення, коли договір укладається не з забудовником, а з так званим першим власником. У ролі першого власника можуть виступати як фізособи, так і юридичні особи. За договором відступлення продається не сама квартира, а право на неї. Відступлення майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва – це класичний приклад такої схеми.

Далее… “Продаж квартир по відступленню прав”
Внесення техпаспортів на нерухомість в електронну систему – нові правила

У липні цього року був затверджений Порядок ведення Єдиної електронної системи в сфері будівництва (постанова Кабміну № 681). Згідно з ним з 01 серпня 2021 року технічні паспорти на об’єкти нерухомості повинні вноситися в цю систему.

Далее… “Внесення техпаспортів на нерухомість в електронну систему – нові правила”
Плюси і мінуси в роботі держсистеми оцінки квартир

В кінці червня цього року запрацювала нова система оцінки нерухомості. Фонд держмайна поспішив оприлюднити перші результати використання програми: так, в день запуску (29.06.21) програмою скористалися більше 3000 громадян, а нотаріуси в кількості 1500 чоловік зробили перевірки звітів і довідок, зареєструвавши договору про купівлю-продаж нерухомості.

Далее… “Плюси і мінуси в роботі держсистеми оцінки квартир”
Податки на нерухомість

Уряд країни готує законопроект про податкові зміни, за яким підвищать податок для тих, хто оформляє більше однієї угоди з нерухомості в рік.

Далее… “Податки на нерухомість”
За невідповідний догляд за літніми батьками каратимуть гривнею

За відмову доглядати за людьми похилого віку можуть позбавити спадщини! Дана норма прописана в проекті закону “Про внесення змін щодо майнових прав …” і викликала чимало суперечок і обговорень. На сьогоднішній день проект з безліччю правок вже внесли на розгляд до Верховної Ради. У чому його особливість – розберемо в статті.

Далее… “За невідповідний догляд за літніми батьками каратимуть гривнею”
Захист інвесторів первинного житла: новий закон

У парламенті зареєстрований законопроект «Про гарантування майнових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому». У чому суть проекту закону і яку користь він принесе – розберемо в цій статті.

Далее… “Захист інвесторів первинного житла: новий закон”
Як не втратити майно після 21 квітня 2021

Громадяни, які своєчасно не погасять борги перед банками або не захочуть домовлятися про реструктуризацію боргу, можуть втратити своє житло пiсля 21.04.2021. Саме тоді мораторій на стягнення майна громадян за валютними іпотечними кредитами припиняє свою дію.

Далее… “Як не втратити майно після 21 квітня 2021”
Для чого потрібна оцінка авто на митниці?

Купівля громадянами України автомобіля в Європі в останні кілька років стала досить популярна. Однак, щоб в нашій країні у автовласника не виникло ніяких проблем з експлуатацією авто, слід знати правила ввезення машини в Україну.

Далее… “Для чого потрібна оцінка авто на митниці?”
Податок на квартири і будинки: які зміни чекають у 2021 році

У новому 2021 року власникам великих будинків і квартир необхідно буде додатково заплатити 25000 гривень. Так званий податок на розкіш заплатять всі, хто володіє квартирою від 300 кв.м або будинком площею від 500 кв.м. 

Далее… “Податок на квартири і будинки: які зміни чекають у 2021 році”
У новому році оцінювати майно можна за спрощеною схемою

Офіційний сайт українського парламенту опублікував новину про те, що з 1 січня так звані «майданчики Яценко» – посередники між оцінювачами і Фондом держмайна – будуть ліквідовані.

Далее… “У новому році оцінювати майно можна за спрощеною схемою”
Навіщо потрібна національна система реєстрів нерухомості?

В кінці листопада 2020 року на сайті Мінфіну з’явилась новина, в якій йдеться про розпочату роботу зі створення національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості, адресного реєстру і реєстру споруд. Мета створення вельми шляхетна: чиновники хочуть ускладнити шахраям доступ до реєстрації і, в той же час, спростити оформлення документів простим громадянам. 

Далее… “Навіщо потрібна національна система реєстрів нерухомості?”
Як поміняють податок на нерухомість?

Глава комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав у ВР законопроект, який передбачає зміни в оподаткуванні на нерухомість. Дані зміни автори документа назвали справедливими, тоді як діючий податок порівняли із середньовічним податком на вікна.

Далее… “Як поміняють податок на нерухомість?”
Реформа містобудування «по-українськи»

Галузь містобудування – одна з найкорумпованих галузей в нашій країні. Її не раз намагалися реформувати, однак відчутних позитивних результатів це так і не дало. Чергова спроба реформи галузі трапилася півроку тому, коли кабінет міністрів прийняв дві постанови: № 218 і № 219. З тих пір галузь знаходиться в підвішеному стані, і чим все завершиться – передбачити складно.

Далее… “Реформа містобудування «по-українськи»”
Нові тенденції на ринку комерційної нерухомості восени 2020

Цей рік вніс свої корективи на ринку нерухомості. За перше півріччя попит на оренду комерційної площі скоротився майже на 50%. Виною всьому став коронокриза: хтось з’їжджав з орендованої площі через неможливість вести бізнес, інші – не поспішали займати звільнені приміщення. Невизначеність ситуації зберігається до цих пір, проте перше півріччя вже показало, які приміщення будуть користуватися найкращим попитом.

Далее… “Нові тенденції на ринку комерційної нерухомості восени 2020”
Нові правила при компенсації моральної шкоди

На сьогоднішній день не існує чіткого алгоритму прорахунку суми компенсації при нанесенні моральної шкоди. Тому в судовій практиці зустрічаються випадки, коли за схожий моральної шкоди судді визначають різну компенсацію. Врегулювати дану ситуацію обіцяють автори законопроекту № 3929 «Про компенсацію втрат немайнового характеру (моральної шкоди)», який в кінці липня 2020 року було зареєстровано у Верховній Раді.

Далее… “Нові правила при компенсації моральної шкоди”
Бути чи не бути монополії брокерів на ринку нерухомості?

Законопроект № 3618 від 09.06.2020 «Про ріелторську діяльність в Україні» встиг уже наробити багато шуму. Його називають антиринковим, антипідприємницьким, одіозним і таким, який істотно обмежує права громадян розпоряджатися своєю власністю, хоча самі автори вважають, що даний закон зможе вивести ринок ріелторських послуг з тіні.

Далее… “Бути чи не бути монополії брокерів на ринку нерухомості?”
Зміна цінової політики на нерухомість: ситуація з новобудовами після карантину

Що впливає на вибір квартир і як він може змінитися після закінчення карантину – особливості попиту на квартири в новобудовах і їх вартість.

Далее… “Зміна цінової політики на нерухомість: ситуація з новобудовами після карантину”
Нові правила: як тепер будуть оцінювати землю і нерухомість?

Фонд Держмайна України в кінці квітня опублікував інформацію про нововведення в процедурі оцінки землі та нерухомості. За словами Сергія Ігнатовського, заступника голови Фонду, раніше процедури операцій з нерухомістю та землею були розділені. Але такий стан не відповідає міжнародним нормам, і сьогодні Україна – практично єдина країна в світі, де для купівлі-продажу нерухомості та землі використовуються окремі процедури.

Далее… “Нові правила: як тепер будуть оцінювати землю і нерухомість?”
Перейменування вулиць: що робити власникам нерухомості?

Київська адміністрація продовжує перейменовувати вулиці, і нерідко через це життя власників нерухомості по перейменованим адресами ускладнюється. Багато просто не знають, як діяти в ситуації, якщо ви жили за однією адресою, а в підсумку тепер ваша нерухомість зареєстрована на неіснуючій вулиці.

Далее… “Перейменування вулиць: що робити власникам нерухомості?”
Нова система оцінки: що пропонує Світовому банку змінити Фонд держмайна?

Цього року ФДМУ підписав меморандум зі Світовим банком про реформи в сфері проведення оцінювання майна. У перспективі Фонд держмайна пропише повний законопроект, в якому будуть вказані нові вимоги, які відповідають міжнародним стандартам оцінки.

Далее… “Нова система оцінки: що пропонує Світовому банку змінити Фонд держмайна?”
Податок на нерухомість: які зміни чекають нас у 2020 році

Податок на нерухомість: які зміни чекають нас у 2020 році

У Верховній Раді знову виникли розмови про введення податків на нерухомість за аналогією з оподаткуванням земельних ділянок.

Далее… “Податок на нерухомість: які зміни чекають нас у 2020 році”
Новий закон про оцінку нерухомості: скажімо «Ні!» корупції

5 грудня президент України підписав новий закон, щодо оцінки об’єктів нерухомості та зміни в схемі, яку давно вже визнали корупційною. Мова йде про реєстрацію даних про майно на спеціальних електронних майданчиках. Раніше за цю послугу необхідно було платити гроші (1500 грн в середньому), а сам процес отримання довідок і звітів затягувався на тривалий термін.

Далее… “Новий закон про оцінку нерухомості: скажімо «Ні!» корупції”
У новому році оцінювати майно можна за спрощеною схемою

Офіційний сайт українського парламенту опублікував новину про те, що з 1 січня так звані «майданчики Яценко» – посередники між оцінювачами і Фондом держмайна – будуть ліквідовані.

Далее… “У новому році оцінювати майно можна за спрощеною схемою”
Оцінка збитку при затопленні квартири

Мабуть, кожен хоча б раз стикався із затопленням квартири: зірвані крани, неуважність, недбалість сусідів або аварії на водопроводі часом можуть призвести до катастрофічного збитку для житла. Але якщо затоплення сталося в багатоквартирному будинку, завжди можна визначити винуватця ситуації і оцінити нанесений його діями або бездіяльністю збиток, щоб потім стягнути його зі сторони винуватця.

Далее… “Оцінка збитку при затопленні квартири”
Оцінка збитку вашому майну під час пожежі: отримуйте максимальні компенсації

Пожежа – одна з найпоширеніших причин псування майна. Незважаючи на просунуті технології, загоряння може виникнути навіть у найсучаснішому будинку, йому схильне і рухоме майно. А вже на виробництві пожежа і зовсім не рідкість, незважаючи на всі дотримання техніки протипожежної безпеки.

Далее… “Оцінка збитку вашому майну під час пожежі: отримуйте максимальні компенсації”
Як за законом укласти договір купівлі-продажу квартири, що належить дитині?

Якщо одним із власників вашої нерухомості є неповнолітній, або ж якщо він прописаний на її території, процес купівлі-продажу перетворюється на справжній квест. Таке вже чинне законодавство: воно прагне захистити права малолітніх і неповнолітніх громадян на володіння нерухомістю по максимуму.
 

Далее… “Як за законом укласти договір купівлі-продажу квартири, що належить дитині?”
Скасування держмита при продажу

На самому початку свого президентського терміну В. Зеленський скасував відразу 61 указ, виданий урядом в період з 1991 по 2003 роки. «Під роздачу» потрапив і укладений в 1993 році наказ про введення держмита на нотаріальні послуги. Як це позначиться на представниках українського бізнесу і самих нотаріальних конторах? Розбираємося разом з «Альянс-Укрексперт»!

Далее… “Скасування держмита при продажу”
Автомобiль після аварії? Як провести оцінку?

Автомобілів в Україні від року в рік стає все більше. І це не дивно: при цінах на громадський транспорт і мінімальний комфорт все більше людей переходять в розряд автовласників. Але крім зручності, наявність свого авто пов’язана і з ризиками, наприклад, потрапляння в ДТП. Причому від цього не застрахований навіть найдосвідченіший водій. У разі аварії кожному автовласнику знадобляться послуги оцінювача, адже точно оцінити розмір нанесеного збитку зможе тільки фахівець.

Далее… “Автомобiль після аварії? Як провести оцінку?”
Ринок землі буде відкритий: що чекає власників нерухомості в 2020 році?

Очікується, що з 2020 року продаж землі, що знаходиться в приватній власності, буде відкрито. Станом на 2019 рік, загальна площа земель, які не підлягають продажу (паї та земельні наділи), становить понад 40 мільйонів гектарів.

Далее… “Ринок землі буде відкритий: що чекає власників нерухомості в 2020 році?”
Оцінка майна або експертиза? У чому різниця?

Цим питанням нерідко задаються власники, які мають продаж або інші операції з майном. На ділі все просто:

Далее… “Оцінка майна або експертиза? У чому різниця?”
Оцінка майна для надання в заставу

Практика видачі позик і кредитів під заставу – дуже поширена. Її беруть на озброєння як приватні особи, яким необхідно отримати відчутну суму на руки, так і компанії, які нерідко закладають своє майно для розширення бізнесу або переорієнтації.

Далее… “Оцінка майна для надання в заставу”
Оформлення угод купівлі-продажу в Україні – нововведення, про які слід знати

Працюючи з нерухомістю, слід завжди тримати руку на пульсі. Зміни в законодавстві, нововведення в сфері будівництва щороку приносять нові сюрпризи. Якщо ви плануєте продати або купити житловий / нежитлове приміщення, зверніть увагу на ключові зміни.

Далее… “Оформлення угод купівлі-продажу в Україні – нововведення, про які слід знати”
Оцінка квартири для продажу, дарування, іпотеки

У разі продажу або дарування квартири, а також при оформленні іпотеки, де заставним майном виступає квартира, обов’язково проводиться її оцінка. Її виконують фахівці, які мають сертифікат суб’єкта оціночної діяльності, виданий відповідно до закону.

Далее… “Оцінка квартири для продажу, дарування, іпотеки”
Особливості оцінки комерційної нерухомості.

Комерційна нерухомість, т.зв. нежитловий фонд – це будівлі та приміщення, які використовуються для комерційної діяльності (ведення власного бізнесу, отримання доходу від оренди, тощо.).

Об’єкти комерційної нерухомості можуть бути різних типів:

Далее… “Особливості оцінки комерційної нерухомості.”
Житлова нерухомість. Головні тенденції на ринку.

Головною тенденцією на ринку первинної житлової нерухомості Києва і області в 2017 році була рекордна, на загальну думку експертів компанії «Альянс-Укрексперт», активізація девелоперів і забудовників. Це і кількість анонсованих і запущених нових проектів забудовниками, і показники зданих в експлуатацію і виставлених на продаж «метрів житла».

Далее… “Житлова нерухомість. Головні тенденції на ринку.”
Розмитнення авто. Вартість імпортних автомобілів в Україні в 2018

На вартість імпортних автомобілів в Україні в 2018 році буде впливати багато різнобічних факторів. Давайте розглянемо основні з них, тим більше, на думку опитаного ряду експертів оцінювачів автомобілі, середньої вартості стануть дешевшими на 2% -5% в порівнянні з минулим 2017 роком. Це, в першу чергу, пов’язано з підписаним договором про Зону вільної торгівлі між ЄС і Україною.

Далее… “Розмитнення авто. Вартість імпортних автомобілів в Україні в 2018”