Оцінка квартири для продажу, дарування, іпотеки

У разі продажу або дарування квартири, а також при оформленні іпотеки, де заставним майном виступає квартира, обов’язково проводиться її оцінка. Її виконують фахівці, які мають сертифікат суб’єкта оціночної діяльності, виданий відповідно до закону.

При здійсненні оцінки квартири враховуються такі показники:

Результатом роботи оцінювача є звіт, який обов’язково реєструється в Єдиній базі звітів (крім звітів, де квартира виступає заставою). Сума оцінки квартири не повинна бути меншою, ніж сума, встановленої в базі, інакше такий звіт не буде прийнятий.

Сплата податків при відчуженні

Продаж квартири обов’язково оподатковується. Знизити вартість квартири з метою сплати меншої суми податків не вдасться, оскільки в Єдиній базі звітів встановлено мінімальний індикатор, нижче якого оцінювач не може оцінити квартиру. Звіт з заниженою оцінкою прийнятий не буде, а значить операцію продажу здійснити не вдасться.

Обов’язковими до сплати є такі податки:

Однак тут є винятки. Податки не платяться, якщо квартира була у власності більше 3-х років і якщо це перший продаж продавця протягом календарного року.

Особливості оцінки для іпотеки

Ціна зазвичай встановлюється за взаємною згодою між іпотекодержателем та іпотекодавцем. Однак, якщо згоди в ціні не було досягнуто, тоді продаж оформляється за ціною не нижчою за встановлену незалежною оцінкою, про що складається відповідний акт.

Особливості оцінки при даруванні

Якщо квартира дарується близьким родичам: батьки – дітям (і навпаки), рідним братам / сестрам, бабусі / дідусі – онукам, то податок обчислюється за нульовою ставкою (а не 5% оціночної вартості предмета дарування). Також за нульовою ставкою вважається і квартира, отримана в подарунок інвалідом 1 групи, дитиною-сиротою або інвалідом, а також неповнолітнім, позбавленої батьківського піклування.

Після того, як оцінювач склав звіт, один екземпляр обов’язково передається замовнику. Дійсним вважається той звіт, який пройшов реєстрацію в Єдиній базі. Термін дії звіту – півроку.

«АЛЬЯНС-УКРЕКСПЕРТ» прагне до тривалих і взаємовигідних відносин з партнерами. Запрошуємо Вас до співпраці!

Відгуки наших кліентів

Наші клієнти

Потрібна консультація? Телефонуй!

(097) 857-9000 (063) 857-9000

(050) 857-9000 (044) 568-05-85

або

замов зворотній дзвінок

ГОЛОВНИЙ ОФІС

03039, м. Київ, пр-т Лобановського, 119, оф. 531

(097) 857-9000
(063) 857-9000
(050) 857-9000
(044) 568-05-85

e-ocenka@ukr.net

Фахівці-оцінювачі нашої компанії готові проконсультувати Вас і відповісти на всі питання, що цікавлять у зручний для Вас час з
08:00 - 22:00 (без вихідних).