Для чого потрібна оцінка авто на митниці?

Купівля громадянами України автомобіля в Європі в останні кілька років стала досить популярна. Однак, щоб в нашій країні у автовласника не виникло ніяких проблем з експлуатацією авто, слід знати правила ввезення машини в Україну.

Недостатньо просто пройти митний контроль, поставити авто на облік і їздити на ньому. Автовласник в обов’язковому порядку повинен пройти процедуру оцінки машини на митниці. Що це таке і які документи необхідні, розглянемо в цій статті. 

На що звертають увагу при оцінці?

Особливість оцінки імпортного авто на митниці полягає в тому, що аналізується не наш, український ринок, а європейський, зокрема тієї країни, де була куплена машина.

Фахівці вивчають бази даних з аналогічними автомобілями, також беруть до уваги і індивідуальні характеристики авто, такі як:

 1) дата виробництва;

 2) марка, клас, модель; 

3) комплектація; 

4) період експлуатації; 

5) ступінь зносу; 

6) країна і компанія виробництва авто. 

Якщо купується авто з пошкодженнями, то при оцінці також враховується і вартість необхідного ремонту. 

Які характеристики впливають на ринкову вартість машини: 

• рік випуску – чим він більший, тим більше знос авто; 

• комплектація – чим вона повніша, тим вище вартість; 

• пробіг – якщо він більше нормативного для цієї марки і моделі авто, машина буде коштувати дешевше; 

• фізичний стан – наявність пошкоджень істотно знижує ціну автомобіля. 

Навіщо необхідно проводити оцінку авто?

Без оцінки неможливо визначити суму податку, яку необхідно заплатити всім, хто ввозить авто. А щоб оцінка була проведена грамотно, без помилок, рекомендуємо звертатися до експертів. Наша компанія вже багато років працює в сфері оцінки майна і допомагає автолюбителям провести достовірну оцінку машини, враховуючи всі особливості ввезеного авто. 

Для проведення оцінки необхідно подати такі документи: 

1. Документ, що підтверджує особу автовласника (копія). 

2. Техпаспорт на машину (копія). 

3. Акт огляду з митниці.

Якщо авто було отримано у спадщину, крім вищевказаних документів, необхідно докласти ще копію документа, який підтверджує родинні зв’язки між спадкоємцем і померлим, а також копію свідоцтва про смерть та копію паспорта спадкоємця. Звертаючись до наших експертів за оцінкою авто, ви можете бути впевнені в тому, що ми виконаємо її швидко і якісно, ​​позбавивши вас від багатьох проблем.