Нашумілий законопроект 5600 прийнято!

Проект закону № 5600 викликав багато галасу та суперечок, зокрема у питаннях оподаткування житла, що могло б призвести до підвищення ціни на 20% як для нових покупців, так і для тих, хто вклав кошти у житло на етапі будівництва.

До другого читання закону цей пункт прибрали, тому всі, хто планував придбання квартир чи будинків, можуть видихнути з полегшенням.

Пропозиція про оподаткування с/г продукції фермерів з ділянок від 0,5 га теж була відхилена, як виключили і скандальну норму, що дозволяє податківцям встановлювати заборону на розпорядження майном підприємців за недоплату податків до бюджету (що фактично призвело б до блокування їх роботи).

30 листопада 2021 року законопроект 5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу…” було ухвалено. З 2022 року будуть такі зміни:

1) Тепер для фермерів, які реалізують власну продукцію, пільга щодо звільнення від ПДФО доходів залежатиме не від розміру земельної ділянки, де продукція була вирощена, а від розміру отриманого доходу.

2) Якщо земельна ділянка фізичної особи до 01.01.2022 року перебувала в межах населеного пункту, мінімальне податкове зобов’язання нараховуватися на такі ділянки не буде.

3) Оподатковується в 18% від чистого доходу продаж 3-го та наступних об’єктів нерухомості. Якщо майно отримано у спадок, то ця ставка на таку нерухомість не поширюється.

4) Нульова ставка податку при продажу передбачена для земельних с/г ділянок, які були отримані у власність шляхом приватизації, виділення паю у спадок.

5) До 1 січня 2026 року запроваджується касовий метод обліку постачання електроенергії. Касовий метод також використовуватиметься і на постачання житлово-комунальних послуг, у межах яких нараховують плату за абообслуговування.

6) Від ПДВ звільняються другі та наступні поставки тютюну, тютюнових виробів, замінників тютюну, рідин для електронних сигарет, якщо для них встановлені максимальні ціни в роздріб.

7) Дохід у вигляді соціальних послуг, що надаються згідно із законом “Про соціальні послуги”, не оподатковується ПДФО.

8) Також нові зміни передбачають надання права на податкову знижку на навчання або лікування прийомним батькам, опікунам, батькам-вихователям, піклувальнику.

Це далеко не повний список нововведень, які чекають на нас з нового року. Наскільки вони будуть робітниками та яку користь принесуть як простим громадянам, так і державі – час покаже.