Нові правила: як тепер будуть оцінювати землю і нерухомість?

Фонд Держмайна України в кінці квітня опублікував інформацію про нововведення в процедурі оцінки землі та нерухомості. За словами Сергія Ігнатовського, заступника голови Фонду, раніше процедури операцій з нерухомістю та землею були розділені. Але такий стан не відповідає міжнародним нормам, і сьогодні Україна – практично єдина країна в світі, де для купівлі-продажу нерухомості та землі використовуються окремі процедури.

Щоб спростити для громадян цю процедуру, Фонд Держмайна розробляє новий законопроект, згідно з яким оцінка і продаж землі та нерухомості буде проводитися за уніфікованою схемою. Законопроект зараз знаходиться на стадії розробки, але він буде поданий на розгляд до Верховної Ради вже найближчим часом.

Цей закон стане наступним кроком у реформуванні ринку землі та нерухомості. Завдяки йому власники земельних ділянок та об’єктів нерухомості зможуть проводити операції зі своєю власністю за спрощеною схемою. Нагадаємо, що попереднім кроком в реформі було скасування так званих оціночних майданчиків, через які раніше було необхідно проводити оцінку об’єктів власності.

Сьогодні процедура оцінки доступна кожному. Українці як і раніше можуть замовити оцінку свого об’єкта в оціночних компаніях, які реєструють роботи для нотаріальних угод в сервісі внесення інформації Фонду Держмайна – Єдиний реєстр, який буде діяти до липня. «Альянс-Укрексперт» допоможе вам отримати об’єктивні дані оцінки вашого об’єкта нерухомості.

Що ж стосується нового запланованого закону, ми сподіваємося, що з його допомогою українські власники позбудуться необхідності проходити складну процедуру при продажу або купівлі землі і нерухомості.