Оцінка майна для надання в заставу

Практика видачі позик і кредитів під заставу – дуже поширена. Її беруть на озброєння як приватні особи, яким необхідно отримати відчутну суму на руки, так і компанії, які нерідко закладають своє майно для розширення бізнесу або переорієнтації.

Але жоден банк не видасть кредит під заставу без попередньої оцінки майна, яке передбачається закласти. І тут на допомогу приходять професійні оцінювачі, такі, як співробітники компанії «Альянс-Укрексперт».

Ми виробляємо оцінку різних об’єктів, що перебувають у власності, від цілком звичних нерухомості або авто до більш рідкісних варіантів, наприклад, заводського обладнання або залізничного транспорту.

Як відбувається процедура оцінки?

  • Спеціаліст по оцінці проводить візуальну оцінку об’єкта.
  • Потім він проводить аналіз ринку, порівнює з актуальними пропозиціями аналогічних об’єктів.
  • Для оцінки використовуються спеціальні статистичні і математичні формули, завдяки яким можна точно вивести оціночну вартість вашого об’єкта.
  • Всі результати оцінки фахівець оформляє належним чином, щоб ви могли пред’явити готові документи співробітникам банку.

Які аспекти варто враховувати при виборі оцінювача і замовленні оцінки вартості майна для застави?

  1. Вибирайте експертів по оцінці, які знають ринок фінансових установ України зсередини. Зазвичай у таких оцінювачів відмінно налагоджені зв’язки з експертами в області кредитування. Наприклад, співробітники «Альянс-Укрексперт» постійно тримають руку на пульсі і знають всі тонкощі процедури видачі кредитів під заставу, а їх оціночні звіти запросто приймаються будь-якими банками України.
  2. Пам’ятайте про те, що звіт з оцінки майна має термін давності. Наприклад, якщо ви замовите його паралельно з подачею документів в банк, ви швидко отримаєте звіт, а ось розгляд вашої заявки на кредит може затягнутися. І в результаті –  до моменту отримання рішення, вам доведеться перезамовляти оцінку. Краще подайте документи і тільки після її погодження на кредитному комітеті банку замовляйте оцінку.
  3. Пам’ятайте, що саме від роботи оцінювача і його висновків залежить сума, яку вам узгодять для видачі за кредитними зобов’язаннями. Тому краще вибрати компетентного оцінювача, щоб отримати реальну вартість свого майна – і, як наслідок, адекватну їй суму кредиту.

Оцінка майна для надання в якості застави – це затребувана процедура. І наша компанія знає в ній толк.