Зміна цінової політики на нерухомість: ситуація з новобудовами після карантину

Що впливає на вибір квартир і як він може змінитися після закінчення карантину – особливості попиту на квартири в новобудовах і їх вартість.

Впали або збільшилися ціни на квартири?

У період карантину забудовники і девелопери не підвищвали вартість на квартири. Були випадки збільшення цінової політики, що тривало не довго. Пізніше все повернулося в початковий стан.

У звичайний час період знижок формується на новорічні свята. Але в цьому році на ринку простежувалася тенденція збереження цін, без підвищення або зниження в період сезону знижок. Це триває аж до сьогоднішнього дня.

Більш цікава ситуація сформувалася на вторинному ринку. Люди сприйняли готові квартири більш безпечним варіантом для покупки в період карантину. Багато хто залишився в надії на зниження цін. Але разом з цим зменшилася кількість пропозицій про покупку квартир вторинного ринку. Така “затримка” – це можливість зберегти нерухомість для більш вигідного продажу в після карантинний період.

Особливості формування попиту на квартири

Угоди про купівлю-продаж в новобудовах зменшилися в кілька разів, але активний пошук житла залишився тенденцією для населення. Фахівці відділу продажів стверджують, що подібне явище являє собою “відкладений попит” – вибирають квартиру з перспективою купити в найближчому майбутньому.

З цим також погоджуються девелопери. Очевидно, що зберігається тенденція на збільшення трафіку сайту, активності в соціальних мережах. В офіс часто дзвонять з метою дізнатися про продаж квартир на вторинних ринках і в новобудовах.

Багато клієнтів вже не очікують падіння цін – це сигнал про стабілізацію ринку, в тому числі емоційно. Це пов’язано з тим, що компанії продовжували свою роботу. Відділи продажів інформували всіх клієнтів в онлайн-режимі, а будівельні майданчики продовжували працювати – зводити нові житлові комплекси.

Позитивний ефект викликало продовження будівництва і онлайн-підтримка клієнтів. Всі могли спостерігати за активною діяльністю і розвитком сфери. Це не спровокувало появу паніки.

Нові проекти і розцінки: що очікувати після карантину

Зараз багато девелоперів говорять про старт нових проектів, які були заплановані в цьому році. Опубліковані анонси багатьох компаній дають чітку впевненість, що цінова політика збережеться на тому ж рівні.

І очевидно, що планове будівництво буде відновлено разом з появою нових будівельних об’єктів.