Податок на нерухомість: які зміни чекають нас у 2020 році

Податок на нерухомість: які зміни чекають нас у 2020 році

У Верховній Раді знову виникли розмови про введення податків на нерухомість за аналогією з оподаткуванням земельних ділянок.

Сьогодні податки на нерухомість розраховуються, виходячи з таких параметрів:

  • квадратних метрів, відведених під нерухомість.
  • розміру ставки податків, затвердженої місцевою владою.
  • мінімальної заробітної плати по Україні.

Такий підхід не виправдовує себе, оскільки податки на стандартну квартиру в «хрущовці» і на аналогічний за площею об’єкт в новобудові будуть однаковими, але ж стан нерухомості, її технічні характеристики і місце розташування не враховуються зовсім.

В цьому відношенні податок на землю більш диференційований: він враховує оціночнувартість ділянки, її призначення. Такий підхід дозволяє розрахувати суму податку більш об’єктивно і точно.

Відповідно, саме його планує взяти на озброєння державна влада. Поки проект оподаткування нерухомості перебуває на стадії розробки. Якщо його впровадження вважатимуть за необхідне, зміни в оподаткуванні вступлять в силу вже в першому кварталі 2021 року.

При цьому, суб’єктами оподаткування, як і раніше, залишаться всі фізичні і юридичні особи, що перебувають на території України, які є громадянами або нерезидентами.

Сьогодні ставку на податок встановлює місцева влада. Її розмір не перевищує 1,5%. А сам розрахунок податку на об’єкт нерухомості здійснюється за формулою: мінімальна заробітна плата х відсоткова ставка х квадратура об’єкта. Тобто, власникам житлоплощі з квадратурою 90 кв.м. потрібно буде сплатити податок у розмірі: 4723 грн (мін. зарплата) х 1.5% х 90 = 6376 грн.

При цьому, для об’єктів площею більше 300 кв.м. (квартира) або 500 кв.м. (приватний будинок) передбачена додаткова оплата податку в розмірі 25 000 грн.