Цього року ФДМУ підписав меморандум зі Світовим банком про реформи в сфері проведення оцінювання майна. У перспективі Фонд держмайна пропише повний законопроект, в якому будуть вказані нові вимоги, які відповідають міжнародним стандартам оцінки.
Вже зараз підготовка до реформ йде повним ходом: буквально місяць назад ФДМУ запустив онлайн-сервіс для внесення даних про майно до Єдиного реєстру. Планувалося, що таке нововведення дозволить нотаріусам, працівникам БТІ і оцінювачам швидко проводити процедуру оцінки, але на даний момент сервіс внесення інформації працює зі складнощами. Друге нововведення, яке торкнулося сфери операцій з нерухомістю – це ліквідація приватних онлайн-майданчиків, через які раніше необхідно було реєструвати звіти про оцінку нерухомості. Це дозволило знизити вартість самої операції з нерухомістю, адже раніше власники були зобов’язані оплачувати послуги онлайн-майданчиків за тарифами, встановленими власниками цих платформ.
Після підписання відповідного закону про ліквідацію корупційних схем у сфері оцінки президентом України, всі 4 онлайн-майданчики були скасовані, а їм на зміну прийшов сервіс внесення інформації до Єдиного реєстру, який буде діяти до липня. До цього часу ФДМУ повинен розробити електронний сервіс на основі нинішньої бази, до якого отримають доступ всі діючі в Україні нотаріальні та оціночні суб’єкти. Інформація з електронного сервісу також буде доступна всім українцям: для отримання ринкової вартості достатньо буде зареєструватися і подати заявку онлайн для прорахунку вартості об’єкта автоматично. Втім, якщо ви будете не згодні з оцінкою електронного сервісу, ви зможете отримати повноцінний звіт від експертів-оцінювачів за старим протоколом.