Мабуть, кожен хоча б раз стикався із затопленням квартири: зірвані крани, неуважність, недбалість сусідів або аварії на водопроводі часом можуть призвести до катастрофічного збитку для житла. Але якщо затоплення сталося в багатоквартирному будинку, завжди можна визначити винуватця ситуації і оцінити нанесений його діями або бездіяльністю збиток, щоб потім стягнути його зі сторони винуватця.
Як діяти при затопленні квартири?
Даємо докладний алгоритм дій для такого випадку:
- Будь ласка, повідомте в свій ОСББ або керуючу компанію про несправність і аварію.
- Викличте сантехніка, щоб він усунув несправність.
- Створіть опис постраждалого майна.
- Якщо ваше житло застраховано – повідомте в страхову компанію про настання страхового випадку. Далі настає черга діяти її фахівцям. Вони самі оцінять майно і сформують вартість компенсації за страховкою.
- Якщо ж ви не передбачили такий варіант і не застрахували своє житло від пожежі / затоплення, впадати у відчай не варто. Викликайте незалежних експертів з оцінки, щоб отримати точний розрахунок завданої вам шкоди. Потім є два шляхи: можна домовитися з винуватою стороною полюбовно, або ж подати судовий позов на стягнення компенсації.
До речі, оцінка збитку при затопленні знадобиться не тільки в останньому випадку. Іноді страхові компанії хитрують і встановлюють мінімальні суми компенсації. Якщо ви не згодні з оцінкою вашої СК, завжди можна замовити експертизу у незалежного фахівця. Ми в «Альянс-Укрексперт» готові прийти на допомогу і оцінити вартість пошкодженого в ході затоплення майна. Наші послуги допоможуть вам отримати компенсацію на відновлення вашого житла після потопу. І, до речі, саме оцінка експертів з незалежної компанії найчастіше виступає вирішальним аргументом в судових позовах, адже далеко не всі винуватці потопу готові владнати проблему полюбовно, і деколи потрібно докласти чимало сил і часу для того, щоб отримати від них або страхової компанії компенсацію.